VIGA 1: Sul on eeltöö tegemata.

Parimad autod lähevad kaubaks nagu soojad saiad. Seega pead olema ülikiire, et teised ostuhuvilised sinust ette ei jõuaks. Mõtle välja, millist mudelit ihaldad ja millistele tingimustele auto vastama peab (nii võimsus, lisad, läbisõit jne). Kui tingimustele vastav sõiduk leitud, tee sellele kindlasti taustakontroll. Nii oled autot vaatama minnes hästi ettevalmistunud ja saad sobivusel kohe müüjale teada anda, et oled kindel ostja.

 

VIGA 2: Sa ei tea oma laenuvõimekust.

Üks asi on summa, mille oled enda peas sobivaks igakuiseks autoliisingu makseks välja mõelnud. Hoopis teine asi on see, kuidas näeb sinu maksevõimet pank või muu liisingut pakkuv asutus. Et halbu üllatusi vältida, tee juba varakult taotlused, et aru saada, mis hinnaklassis auto poole üldse vaadata.

Pea meeles, et pead alati oma sissetulekute ja kohustuste kohta esitama õiged andmed, sest kui alguses jääb midagi kahe silma vahele, võib lepingu vormistamisel saatuslikuks saada ka mõnekümne-eurone järelmaks, mis pahaaimamatult meelest lipsas.

 

VIGA 3: Sa ei uuri välja, kust üldse liisingut saaksid.

Autoliisingu pakkujana tuleb esimesena meelde pank. Aga pangad on selles, kellele ja mis tingimustel nad liisingut pakuvad, vägagi jäigad. Kui ka sinu taotlus saab pangast eitava vastuse, oleks hea seda juba ette teada. Nii väldid aja raiskamist ja oskad kohe pärast ihaldatud auto leidmist õige pakkuja poole pöörduda. Autode müügiaeg on praegu väga lühike ja kaotatud aeg võib tähendada ka, et oled oma valitud sõidukist ilma jäänud.

 

VIGA 4: Sa maksad üle.

Auto liisimisega kaasneb mitmeid väljaminekuid. Näiteks pank võib soovida sõidukile hindamisakti. Hindamisakti maksumus võib aga ulatuda üle 100 euro. Seepärast tasub jällegi teha eeltööd, et teaksid, kuhu pöörduda, et saada hindamisakt kiirelt ning kõige mõistlikuma hinnaga.

Näiteks Kreditex üldjuhul hindamisakti ei nõua. Seda on tarvis ainult väga eriliste sõidukite (raskeveok, eritehnika, jaht jmt) soetamise puhul, kus selle annab üldjuhul margiesindus.

Ka lepingutasu ja liisingu esmane sissemaks on kulud, mis kõiguvad liisingupakkujate vahel päris suurel määral. Hoia kampaaniatel silma peal ja võrdle ka nende tingimusi. Näiteks Kreditex väljastab autoliisingut oluliselt paindlikumalt kui pangad. Soovi korral saad auto osta isegi 0 %-lise sissemaksega. Pangad ei taha sellest reeglina midagi kuulda, ent see variant annab auto ostjale väga suure eelise, sest nii saad ostuhetkel valida veidi kõrgema hinnaga auto.

Ja lõpetuseks võrdle kindlasti ka kaskokindlustuse kuumakseid, sest needki kõiguvad kindlustusseltside lõikes väga suurel määral. Sa ei pea kaskot tingimata võtma just sellelt partnerilt, keda liisingu pakkuja vahendab. Kreditexis pole kaskokindlustus kuni 15 000 eurot maksva sõiduki puhul nõutav.

 

 

Just praegu saad Kreditex autoliisingu 0.- sissemaksega, kasuta võimalus ja saada oma taotlus siin www.kreditex.ee.