Mida pidada silmas, kui soovid sääste koguda?

Meelerahufond või säästupuhver on rahasumma, mida kogutakse tavaliselt eraldi kontole ootamatute sündmuste tarbeks. Olgu selleks siis auto remont, kodumasinate erakorraline hooldus või sissetuleku ootamatu vähenemine.

Säästupuhver peaks olema minimaalselt 3 kuu kulude summa, soovitatavalt isegi kuni 9 kuu kulude summa. Kui suur puhver täpselt olema peaks, on igaühe enda analüüsida ja otsustada, kuna see sõltub olemasolevatest kohustustest, ülalpeetavate arvust ja ka igaühe enda tunnetusest kui kindel või siis ebakindel tulevik finantsiliselt olla võib.

Meelerahufondi tuleks koguda sääste igakuiselt, lihtsalt panna iga kuu mingi osa oma sissetulekutest kõrvale. Kui palju sissetulekust kõrvale panna on igaühe enda otsustada, arvestada tuleb eelkõige oma võimalustega. Kindlasti tasub eesmärk endale ka kirja panna, nii näed kuidas oma plaane saavutad ja kuidas lisatulu või -kulu seda mõjutab.

 

Aga kui eesmärk on kindlustunne tulevikus, hakka investeerima!

Lisaks säästmisele on arukas osa oma sissetulekust ka investeerida, ehk tulu teenima paigutada. See on parim viis oma raha kasvatamiseks. Investeerimiseks on erinevaid võimalusi, kuid üks levinumaid ja turvalisemaid on laenudesse investeerimine.

Sarnaselt säästmisega eeldab investeerimine põhjalikku analüüsi ja arutelu, mille järel panna paika raha kasvatamise pikemad eesmärgid. Selleks võib olla näiteks kodulaenu tagasi maksmine, uue auto soetamine või siis ka muretuma tuleviku kindlustamiseks.

Investeerimise puhul on oluline investeeringud hajutada, järgida rahvatarkust mille kohaselt ei tohiks kõiki mune ühte korvi panna. Kogemuste põhjal võib öelda, et just see on üks suurimaid vigu, mida algajad investorid teevad – raha paigutatakse ühte, investeerimise hetkel parimasse investeeringusse Tegelikult tuleb aga oma investeeringute portfellis luua olukord, et juhul kui üks investeering mingil perioodil kasumit ei tooda, siis samal ajalt teevad seda teised projektid.

Täpselt samuti nagu säästupuhvri loomisel, on parim viis investeerimiseks iga kuu oma sissetulekust mingi summa investeerida. Samamoodi pane ka siin kirja oma eesmärgid ja jälgi, kuidas sinu enda otsused seda teekonda pikas perioodis mõjutavad. Vali passiivsem või julgem investeerimine, sõltuvalt oma kogemustest, võimalustest ja riskitunnetusest.

 

Tegutse juba praegu

Kui oled juba investeerimisele mõelnud, aga ei tea kus täpselt alustada, siis kodumaises Kreditex Ühisraha investeerimisportaalis on investeerimine lihtne ja turvaline. Kõik investeeringud portaalis on tagatud ja nii on Sinu raha kasvatamisel riskid maandatud – sobib hästi nii vilunud investorile kui ka algajale, kel varasemad kogemused ses valdkonnas puuduvad.

Kreditex Ühisraha pakub investeerimist turvalistesse laenudesse, mille tootlus on kuni 15% aastas. Investeerimiseks ei pea Sul olema kohe suur summa, minimaalne summa investeerimiseks on 20 eurot.

Loo endale investorikonto juba täna, loe kindlasti Kreditex Ühisraha investeerimisblogi, et viia end kurssi nii võimaluste kui ka sel teel varitsevate ohtudega ja alusta uuel aastal teadlikult oma tuleviku kindlustamist!

 

Edukat investeerimist!