Investeeringud inimeselt inimesele

Ühisraha OÜ on litsentseeritud krediidivahendaja, kes juhib Kreditex Ühisraha P2P & P2R platvormi ning on juba alates 2010. aastast pakkunud oma klientidele usaldusväärseid ja uuenduslikke finantslahendusi. Meie ettevõte on pühendunud täielikult klientide rahulolu saavutamisele ning me püüame igas oma tegevuse aspektis ületada klientide ootusi.

Kas soovid sukelduda põnevasse investorimaailma? Alusta oma teekonda juba täna, luues endale lihtsalt virtuaalkonto. Seejärel kanna sinna soovitud rahasumma ning avasta kõik võimalused, mida pakub meie põnev investoriplatvorm. Olgu sul eesmärk väikeste investeeringute tegemine või suurema rahasumma kasvatamine, meie platvormil saad leida sobiva võimaluse just sinu vajadustele.

Meie virtuaalkonto võimaldab sul mugavalt hallata oma investeeringuid ning jälgida nende tootlust reaalajas. Meie usaldusväärne ja turvaline platvorm tagab sinu finantsandmete konfidentsiaalsuse ning pakub mitmesuguseid riskijuhtimisvõimalusi.

Lisaks pakume ka laia valikut finantsnõustamise teenuseid, et aidata sul teha teadlikke investeerimisotsuseid. Meie professionaalne meeskond on valmis pakkuma sulle kogemustele tuginevat nõu ning juhendama sind läbi investeerimismaailma keerdkäikude.

Ühisraha OÜ ja Kreditex Ühisraha P2P & P2R platvorm ootavad sind, et astuksid julgelt investorina uuele tasemele. Oleme siin, et muuta sinu investeerimiskogemus meeldivaks, lihtsaks ja kasumlikuks. Liitu meiega juba täna ning avasta, kuidas saad oma raha tööle panna ja saavutada oma finantsilised eesmärgid!

Kuidas alustada investeerimist Kreditexi Ühisraha portaalis

1
Loo investori konto
2
Kanna soovitud summa oma kontole
Investeerimist võib alustada 20 €
3
Alusta investeerimist

Valige sobiv investeering

Kreditex Ühisraha järelturg
Järelturg

Järelturult saab soovitud laenude osakud endale soetada, mis on teiste investorite poolt müüki pandud, et oma investeerimisportfelli suurendada.

Vaata lähemalt

Hinnakiri

Investeeringud väikelaenudesse

TeenusHind eraisikuleHind ettevõttele 
Konto avaminetasutatasuta
Investeeriminetasutatasuta
Portaali hooldustasutasutatasuta
Raha sisse- ja väljamaksedtasutatasuta

Investeeringud kinnisvaralaenudesse

TeenusHind eraisikuleHind ettevõttele 
Konto avaminetasutatasuta
Investeeriminetasutatasuta
Portaali hooldustasutasutatasuta
Raha sisse- ja väljamaksedtasutatasuta

Järelturg

TeenusHind eraisikuleHind ettevõttele 
Investeeringute ost80%-120%80%-120%investeeringu jäägist
Investeeringute müük4%4%investeeringu jäägist

Saadaval investeeringud väikelaenudesse

Taotluse nr ja kuupäev Reiting Periood Saadav intress Investeeringu staatus Investeering Oodatav tulu Kestvus  
Taotluse nr ja kuupäev
{{investment.nr}}
{{investment.date | estDate}}
Reiting
{{investment.rating}}
Periood
{{investment.loanPeriod}} kuud
Saadav intress
{{investment.interest}}%
Investeeringu staatus
{{investment.investedPercent}}%
{{investment.loanAmount}} €{{(investment.loanAmount - investment.investedAmount)}} €
Investeering
Nõutud väli Nõutud väli
Oodatav tulu
{{vm.getProfit(investment) | currency}}
Müügi kestvus
{{investment.validityTimeDays}}{{'päeva' | translate}} {{investment.validityTimeHours}}{{'tunde' | translate}}
 
Näita rohkem
{{investment.nr}}
{{investment.rating}}
{{investment.validityTimeDays}}{{'päeva' | translate}} {{investment.validityTimeHours}}{{'tunde' | translate}}
Periood/Intress
{{investment.loanPeriod}} kuud / {{investment.interest}}%
Investeering
Oodatav tulu
{{vm.getProfit(investment) | currency}}
{{investment.investedPercent}}%
{{investment.loanAmount}} €{{(investment.loanAmount - investment.investedAmount)}} €
Investeeri Investeeri uuesti
Alustavale investorile
Investeerimist alustada on lihtne nii eraisikule kui ka juriidilisele isikule. Konto avaamine 1 minutiga. Minimaalne investeerigu suurus 20 €.
LOO INVESTORI KONTO

Korduma kippuvad küsimused

Mis on Kreditex Ühisraha Portaal?

Kreditex Ühisraha pakub laias valikus finantstooteid ja -teenuseid, mis on kohandatud meie klientide mitmekesiste vajaduste rahuldamiseks. Meie pakkumiste hulka kuuluvad muu hulgas krediitkaardid, tarbimis-, äri- ja hüpoteeklaenud ning investeeringud nende laenudesse.

Meie kogenud spetsialistidest koosnev meeskond on pühendunud erakordse klienditeeninduse pakkumisele ja on alati valmis aitama neid mis tahes küsimuste või murede korral. Usume, et tugevate ja pikaajaliste suhete loomine meie klientidega on meie edu võti.

Tänu läbipaistvusele ja eetilistele äritavadele on Kreditex Ühisraha jätkuvalt usaldusväärseks nimeks finantssektoris. Oleme uhked, et oleme osa kogukondadest, mida teenindame, ja oleme pühendunud sellele, et muuta meie klientide elu edukamaks.

Kui Teil on küsimus, millele ei leia siit vastust, või Teil on mõni muu Portaali parendamise soov või ettepanek, andke meile sellest kindlasti teada aadressil: info@uhisraha.ee.

Kuidas saada Portaali kasutajaks?

Portaali kasutamiseks tuleb täita registreerimisankeet.
Juriidilist isikut saab Portaali kasutajaks registreerida juriidilise isiku seaduslik esindaja (juhatuse liige) või volitatud esindaja (volikirja alusel). Eraisikul ja juriidilisel isikul peab kasutama erinevat e-posti aadressi, kuna e-posti aadress seotakse konkreetse investeerimiskontoga.

Kasutaja identifitseerimine

Enne Portaali teenuste kasutamist peab Kasutaja (juriidilise isiku puhul tema esindaja) ennast identifitseerima, ehk läbima isiku tuvastamise. Kreditex Ühisraha portaalis saate end identifitseerida kolmel viisil: ID kaardiga, MOBIIL-IDga, SMART-Idga. Samuti Isiku tuvastamine on võimalik ka isikut tõendava dokumendi koopia järgi, mis on võimalik üles laadida taotluse esitamisel või saata meile e-postile info@uhisraha.ee.

Kui investeerimise summa ületab 15 000 € kuus, siis on nõutav ka Teie isiku vahetu (näost-näkku) tuvastamine. Isikusamasust on Teil võimalik tuvastada Veriff abil või meie esinduses Tallinnas, Vambola 6, III korrus.

Mis on Virtuaalkonto?

Iga registreeritud kasutaja saab Portaalipidaja poolt kuni kaks Virtuaalkontot (üks konto investeerimiseks ja üks konto laenamiseks), mis näitavad Kasutaja rahaliste vahendite seisu ja ülevaadet Portaalis.
Virtuaalkontode kaudu saab samuti hallata investeeringuid, laene ja raha sisse ja välja maksta.

Kui kiirelt toimub raha laekumine Virtuaalkontole?

See sõltub sellest, kui kiirelt toimub pangaülekanne. Tavaliselt toimub see samal päeval, mõned pangad teostavad pankadevahelisi ülekandeid vaid tööpäeviti. Kohe, kui raha on laekunud Kreditex Ühisraha pangakontole, ilmub see Teie Virtuaalkontole.

Kui kiirelt toimub raha väljakanne virtuaalkontolt?

Kreditex Ühisraha teostab makse samal päeval. Sõltuvalt pankadest võib Virtuaalkontolt raha laekumine Teie pangakontole võtta aega kuni 1 tööpäev.

Kandsin raha valele Virtuaalkontole, mida teha?

Kui juhtus nii, et kandsite raha valele Virtuaalkontole (näiteks soovisite tagastada laenu, kuid kandsite raha investeerimise virtuaalkontole), siis palun võtke meiega kiirelt ühendust ning saatke e-kiri aadressile info@uhisraha.ee, et teha avaldus raha õigele kontole üle kandmiseks.

Kes saab investeerida?

Investeerida saab vähemalt 18-aastane teovõimeline füüsiline isik või ka juriidiline isik, keda esindab juhatuse liige või volitatud esindaja (volikirja alusel).

Kuidas investeerimist alustada?

Investeerimise alustamiseks tuleb kõigepealt luua Kreditex Ühisraha Portaalis kasutaja ja registreerida Investoriks, seda saab teha siin.

Mis on Investori Virtuaalkonto?

Registreerimise tulemusena luuakse igale Investorile temaga seotud Virtuaalkonto. Siis, kui konto on loodud ja sellele on üle kantud raha, võib valida Portaalis enda jaoks sobilikud investeeringud. Virtuaalkontole kannab Portaalipidaja ka investeerimistegevuse pealt teenitud tulu.

Millistesse laenudesse saab investeerida?

Investeerida saab Väikelaenudesse ja Kinnisvaralaenudesse. Väikelaenud on üldjuhul kõrgema tootlusega kui Kinnisvaralaenud.

Mida näitab oodatav tulu?

Oodatav tulu näitab, kui suur tuleb teenitud tulu eurodes laenulepingusse investeeritud summalt kogu perioodi jooksul. Selle leidmisel summeeritakse kõik maksegraafiku intressimaksed. Pikaajalised investeeringud on üldjuhul kõrgema tootlusega. Teenitud tulu reinvesteerides kasvab aga kogutulu ja portfelli suurus märkimisväärselt.

Mis on Reiting?

Reiting on Portaalipidaja poolt Laenusaajale määratav näitaja, mis iseloomustab Laenusaaja poolt laenu tagastamise tõenäosust. Reiting arvutatakse maksehäireid kajastavate registrite ja Laenusaaja poolt registreerimisel esitatud andmete põhjal (k.a töökoha, sissetuleku, perekonnaseisu, kinnisvara olemasolu jm andmed). Mida parem on Reiting, seda suurem on tõenäosus, et laenu tagastamine kulgeb häireteta.

Kui suured on teenustasud?

Portaalil registreerimine, Investori konto avamine, investeeringu teostamine, automaatpakkuja kasutamine ja samuti ka raha Virtuaalkontole sisse ja Virtuaalkontolt välja kandmine on Investoritele tasuta.

Kuidas Portaalist raha välja võtta?

Vabade vahendite olemasolul saab raha Virtuaalkontolt välja võtta, tellides selleks ülekanne kasutaja isiklikule arvelduskontole. Portaalipidaja teostab makse sama tööpäeval. Sõltuvalt pankadest võib raha laekumiseni teie pangakontole aega minna kuni 1 tööpäev.

Kuidas toimub eraisikute ja mitteresidentide investeeringutelt teenitud tulu maksustamine?

Vastavalt Tulumaksuseadusele on Portaali kasutamisel eraisikute ja mitteresidentide poolt teenitud intress tulumaksuga maksustav.
Enne intresside väljamaksmist peab Portaalipidaja (füüsilisest isikust või mitteresidendi nimel) teenitud intressilt tulumaksu kinni, tasub maksud Maksu- ja Tolliametile ning teostab neto-intressi väljamakse Investori Virtuaalkontole.

Mida teeb Kreditex Ühisraha Portaal selleks, et laene tagastataks korrektselt?

Portaali jõuavad ainult need investeerimisvõimalused, millele on juba eelnevalt tehtud range ning põhjalik taustauuring. Kliendid, kes taustakontrolli käigus saavad negatiivse reitingu, saavad negatiivse vastuse ning investoriteni ei jõua.
Klientide tausta kontrolli teostatakse registrites kajastatavate andmete põhjal ning samuti võetakse arvesse laenaja varasem maksekäitumine, maksevõime, töökoht ja sissetuleku allikas, perekonnaseis, kinnisvara olemasolu jm andmed. Seejärel määratakse Reiting. Mida kõrgem on Reiting, seda suurem on tõenäosus, et laenu tagastamine kulgeb häireteta.

Mis juhtub siis, kui Laenusaaja ei maksa laenu tagasi?

Juhul kui Laenusaaja ei täida oma kohustusi, siis asutakse temaga tegelema. Portaalipidaja võtab Laenusaajaga ühendust telefoni teel, et selgitada välja laenumakse viibimise põhjus. Samuti saadetakse talle automaatsed meeldetuletused iga võlgnetava kuumakse kohta. Enne laenulepingu ülesütlemist (umbes 80. viivituse päeval) saadetakse laenulepingu ülesütlemise hoiatus, mis annab võlgnikule viimase võimaluse kahe nädala jooksul oma võlgnevus ära tasuda. Kui Laenusaaja ei täida oma kohustusi täiendava aja jooksul, siis öeldakse laenuleping üles. Kuna iga olukord on individuaalne, siis vahel ootab Portaalipidaja ka kauem, et anda võlgnikule võimalus olukord lahendada ja Investoritele intressi teenida.

Milline on Kinnisvaralaenude tootlus?

Kinnisvaralaenud on kaitstud kinnisvaratagatisele seatud hüpoteekidega ja nende tootlus on tavaliselt 8-12%.

Kas Kinnisvaralaenudesse investeeritud raha on kaitstud?

Portaali jõuavad ainult need investeerimisvõimalused, millele on juba eelnevalt tehtud range ning põhjalik taustakontroll. Portaalis avalikustatakse ainult selekteerimise läbinud projektid. Kõik Kinnisvaralaenud on tagatud notariaalselt vormistatud hüpoteegiga, mida kasutatakse Laenusaaja maksevõimetuse tekkimisel, et Investorite raha tagasi saada. Investorite raha ja huvide kaitseks hüpoteegid seatakse sõltumatu Tagatisagendi kasuks.

Mis on Tagatisagent?

Tagatisagent on sõltumatu äriühing, mille peamine tegevus on tagatiste hoidmine vastavate tagatud lepingute alusel. Tagatisagent hoiab seoses tagatud laenuga antud tagatist Investorite huvides ning teeb vastavate tagatistega seonduvaid toiminguid ja tehinguid.

Kuidas leida ja valida sobiv investeerimisprojekt?

Kinnisvaralaenudega seotud projekte on võimalik Portaalis leida, vajutades menüüs lingile „Investeeringud“ ja sealt edasi „Investeeringud Kinnisvaralaenudesse“. Täielik projekti info on nähtav ainult iseteeninduse keskkonnas.

Kuidas toimub investeering Kinnisvaralaenu?

Kui investeerimisotsus on vastu võetud, saab soovitud investeeringu summa sisestada selleks ettenähtud lahtrisse ja vajutada nupule „Investeeri“. Seejärel tuleb kinnitada tehing investeerimislepingu sõlmimisega. Pärast lepingu sõlmimist broneeritakse vastav summa Investori Virtuaalkontol.

Mitu investeeringut saab mul samaaegselt olla?

Investeeringute arv ei ole piiratud. Investoril võib olla samal ajal nii mitu investeeringut kui ta soovib. Riskide hajutamiseks on soovitatav jagada oma investeeringud erinevate projektide vahel.

Milline on minimaalne investeering Kinnisvaralaenudesse?

Minimaalne investeeringu suurus Kinnisvaralaenudesse on 100 €. Suuremaid investeeringuid saab teha 100 € sammuga (100, 200, 300 eurot jne).

Kui tihti toimuvad Kinnisvaralaenude investeeringute väljamaksed?

Investeeringute väljamaksed toimuvad vastavalt tagasimaksegraafikule, siis kui Laenusaaja on teostanud graafikujärgse tagasimakse vastavalt Laenulepingule. Investori Virtuaalkontole laekub raha koheselt, kui Kreditex Ühisraha Portaal on selle saanud Laenusaaja käest.

Mis juhtub siis, kui investeerimisprojekti jaoks ei saada kokku vajalikku summat?

Kui investeerimisprojekti jaoks vajalikku summat ei suudeta kokku saada, tagastatakse Investorite raha nende Virtuaalkontodele ja selle kohta saadetakse Investorile teavitus e-posti teel.

Alusta investeerimisega juba täna!
LOO INVESTORI KONTO
Finantsteenust pakub Ühisraha OÜ. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri meie spetsialistiga.