Olen sageli mõelnud, kuidas enda rahaasju selliselt korraldada, et võimalikult väikeste riskidega tagada endale maksimaalne tootlus. Kaalusin erinevaid investeerimisvõimalusi. Rahapaigutus börsil noteeritud aktsiatesse või fondidesse tundus huvitav. Kui hakkasin asja lähemalt uurima selgus, et väikeste summadega investeerimisel võivad tehinguga seotud tasud moodustada arvestava osa tehingu väärtusest. Fondidesse investeerimise puhul eeldati pikemaajalist rahapaigutust. Samuti ei olnud fondide eeldatav tootlus selline, mis oleks valiku nende kasuks teinud. Krüptorahadega mängimine tundus liiga arusaamatu ja riskantne minusugusele vanemapoolsele isikule. Sobiva lahenduse leidsin Kreditex Ühisraha portaalis investeerides väikelaenudesse. Seal saab teenustasu vabalt rahapaigutusi teha alates 20 eurost ning tootlus on ka arvestatav.

Valisin investeerimiseks väikelaenud. Kaitseks võimalike riskide eest pakub Kreditex Ühisraha investoritele 100-protsendilise tagasiostugarantii. Paigutasin oma säästud mitmesse väikelaenu ning suurendasin regulaarselt iga kuu oma investeeringuid. Portaal kuvab minu kontol teenitava tulu, seega on mul alati võimalik hinnata tootlust. Kreditex Ühisraha investeeringute keskmine tootlus oli 2020 teisel poolel ca 11,34 %. Selliselt kogusin säästudele lisa, kavatsusega osta endale kevadel uuem kasutatud sõiduk.

Lisaks investeerimise võimalustele pakub Kreditex Ühisraha ka erinevaid laenutooteid. Uurisin nende poolt pakutava autoliisingu tingimusi. Selgus, et saan nende poolse rahastusega soetada endale uue või kasutatud sõiduki ilma igasuguste haldustasudeta küllaltki mõistliku intressiga ja mis kõige olulisem – ilma sissemaksuta. Igaks juhuks küsisin võrdleva pakkumise ka enda pangast. Pangas selgus, et kasutaud sõidukite ostmist nad ei finantseeri ja väikelaenu taotlemise tingimustele vastamiseks peaksin olema poole noorem ja mu sissetulek palju suurem. Nii leidsingi sobiva lahenduse kevadiseks autoostuks ilma sissemakseta läbi Kreditex Ühisraha investeerimisportaali.

Mugavaks teeb kogu asjaajamise veel see, et kõik lepingud saan vormistada kodust lahkumata.

Enne auto ostu vormistamist mõtlen, et kas suurendada autoostu puhul sissemaksu oma säästude arvelt või jätkan kogumist nö mustadeks päevadeks. Seni, kuni investeeringute tootlus katab 2/3 autolaenu intressist tundub mõistlik jätta ka investeering alles.

Küll on hea, kui sul on paindlik finantspartner.