Laenud

Väikelaen

Mis on Väikelaen?

Väikelaen on tagatiseta laen, mis sobib erinevaks otstarbeks nagu näiteks ettevõtluseks, reisimiseks, hariduse rahastamiseks, suuremate kaupade ostuks ja muude ootamatute või planeeritud kulude katteks.

Kes võib taotleda Väikelaenu?

Väikelaenu võivad taotleda nii era- kui juriidilised isikud. Eraisik peab olema Eesti kodanik või omama elamisluba, vähemalt 18 aastat vana ja tal peab olema põhitöökoht või muu stabiilne sissetulek. Aktiivsed maksehäired ei ole lubatud. Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu eelnevast tegevusest.

Millises summas ja perioodiga väljastatakse Väikelaenu?

Väikelaenu ehk tagatiseta laenu väljastame summas 300 € kuni 10 000 €, tagasimakse perioodiga 3 kuud kuni 5 aastat.

Kuidas taotleda Väikelaenu?

Väikelaenu taotlemiseks täida taotlus siin. Positiivse otsuse korral saad lepingu sõlmida digitaalselt või külastades meie kontorit. Raha laekub Sinu kontole üldjuhul ühe tööpäeva jooksul peale lepingu sõlmimist.

Kui suur on Väikelaenu limiit?

Väikelaenudel saab laenulimiit olla kuni 10 000 €.

Millised on Väikelaenu tagasimaksegraafikud?

Väikelaenu võib maksta annuiteet graafiku järgi. Annuiteetgraafiku alusel makstakse laenu põhiosa kogu perioodi jooksul koos intressiga.

Kuidas arvestatakse laenuintressi?

Laenuintressi arvestamisel lähtume tegelikust päevade arvust kalendrikuus ja 360-päevasest aastast.

Kas laenu saab kätte sularahas?

Kreditex Ühisraha ei väljasta laene sularahas. Raha kantakse Laenusaaja pangakontole.

Kuidas ja kuhu tasutakse Laenu tagasimakseid?

Laenu tagasimaksed on fikseeritud kuumaksed. Laenusaajal tuleb teostada Laenulepingu graafikujärgne ülekanne oma isiklikult pangakontolt Ühisraha OÜ pangakontole Laenulepingus toodud rekvisiitide alusel. Makserekvisiite saab samuti vaadata oma iseteeninduskeskkonnast.

Kuidas saab ettevõtte alt laenu taotleda?

Ettevõttena võib laenu taotleda ainult käenduse olemasolul. Käendaja saab olla eraisik, kes on ettevõttega otseselt seotud (juhatuse liige). Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu. Laenu taotlemiseks tuleb täita taotlus ja Teiega võetakse peatselt ühendust.

Kas laenutaotlust saab tühistada?

Laenusaaja võib igal ajahetkel enne lepingu jõustumist laenutaotluse tühistada.

Kas laenu saab lõpetada ennetähtaegselt?

Laenusaajal on õigus tagastada Laen osaliselt või täielikult enne maksegraafikus sätestatud tähtaega. Selle jaoks tuleb esitada vastavasisuline avaldus e-posti aadressile info@uhisraha.ee.

Kas Laenusaaja saab muuta oma laenulepingu tingimusi?

Laenusaaja võib Laenulepingu kehtivuse ajal muuta järgmisi tingimusi: ühekordselt tagasimakse kuupäeva, lepingu tähtaega ja samas ka taotleda maksepuhkust perioodiks 30, 60 või 90 päeva. Selle jaoks tuleb esitada vastavasisuline avaldus e-posti aadressile info@uhisraha.ee.

Mis on krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr on informatiivne näitaja, mida arvutatakse aastase protsendina ning mis näitab laenu kasutamisest tulenevat kogukulu kliendi jaoks (intress, laenulepingu sõlmimise tasu, muud võimalikud tasud).

Mis on maksepuhkus?

Maksepuhkus on periood kuni 3 kuud, mille jooksul Laenusaaja maksab ainult intressi ja hooldustasu, ilma laenu põhiosata vastavalt sõlmitud maksegraafikule.
Soovitame enne vaadata laenugraafik ja otsustada kas maksepuhkus on Teile abiks või mitte, arvestades et teenus on tasuline.

Kas ma saan laenu taotleda, kui mul ei ole tööd?

Laenu taotlemiseks peab Teil olema püsiv töökoht või muu stabiilne tuluallikas.

Autoliising ja autolaen

Mis on autoliising?

Autoliising sobib uue või kasutatud auto, mootorratta või muu sõiduki soetuseks, mis on registreeritud Maanteeametis.

Mis on autolaen?

Autolaen ehk laen sõiduki tagatisel sobib sõiduki ostmiseks, remontimiseks või muuks otstarbeks. Laenu tagatiseks sobib sõiduauto, veoauto, mototehnika, veesõidukid või muu, mida saab Maanteeameti registrisse arvele võtta.

Kuidas arvestatakse laenuintressi?

Laenuintressi arvestamisel lähtume tegelikust päevade arvust kalendrikuus ja 360-päevasest aastast.

Kuidas mõjutab Euribori tõus igakuist makset?

Euribori muutmine ei mõjuta igakuist makset, kuna intress on laenu kehtivuse ajaks fikseeritud.

Kes saab taotleda autoliisingut või -laenu?

Autoliisingut või -laenu võivad taotleda nii era- kui juriidilised isikud. Eraisik peab olema Eesti kodanik või omama elamisluba, vähemalt 18 aastat vana ja tal peab olema põhitöökoht või muu stabiilne sissetulek. Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu eelnevast tegevusest.

Kuidas taotleda autoliisingut või -laenu?

Autoliisingu või -laenu taotlemiseks täida taotlus siin. Positiivse otsuse korral saad lepingu sõlmida digitaalselt või külastades meie kontorit.

Kas võib müüa sõidukit?

Jah saab, selleks saada e-kiri koos sooviavaldusega liising@kreditex.ee. Seejärel arvutame Sulle välja lõpparve.

Kui tehniline pass on kadunud?

Saada meile e-kiri koos avaldusega liising@kreditex.ee ja me teeme volituse kasutajale e-MNT-s uue passi tellimiseks.

Kas saab vahetada vastutavat kasutajat?

Ei saa.

Mida teha, kui tekivad raskused laenu tagasimaksmisega?

Tuleb koheselt ühendust võtta meie spetsialistiga, et koos leida lahendus.

Hüpoteeklaen

Mis on hüpoteeklaen?

Hüpoteeklaen ehk laen kinnisvara tagatisel sobib erinevaks otstarbeks nagu kinnisvara ostuks, remondiks, tervisekulude katteks, oma äri edendamiseks või muudeks suuremateks väljaminekuteks. Samuti on võimalik hüpoteeklaenuga refinantseerida oma olemasolevad kohustused. Laenu tagatiseks sobib korter, maja, äripind ja samuti erineva sihtotstarbega maa.

Kes saab taotleda hüpoteeklaenu?

Hüpoteeklaenu võivad taotleda nii era- kui juriidilised isikud. Eraisik peab olema Eesti kodanik või omama elamisluba, vähemalt 18 aastat vana ja tal peab olema põhitöökoht või muu stabiilne sissetulek. Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu eelnevast tegevusest.

Kas on võimalik saada laenu, kui olemasolevate kohustuste kuumaksetes esineb võlgnevusi?

Üldjuhul ei ole võlgnevus laenu saamisel takistuseks. Vastavalt kokkuleppele võib võlgnevuse kustutada väljastatavast laenusummast.

Millises summas ja perioodiga väljastatakse Hüpoteeklaene?

Hüpoteeklaenu suurus võib olla alates 5 000 kuni 100 000 eurot, tagasimakse perioodiga 6 kuud kuni 15 aastat, vajadusel võimalus pikendada.

Kuidas taotleda hüpoteeklaenu?

Hüpoteeklaenu taotlemiseks täida taotlus siin. Koos taotlusega saada oma viimase 6 kuu kontoväljavõte (võimalusel panga digiallkirjaga) ning tagatisvara hindamisakt või pildid. Antud dokumendid saad üles laadida taotluse lõpus või saata meile meiliga aadressile info@kreditex.ee. Postitiivse otsuse korral saame laenulepingu sõlmida meie kontoris ning seejärel seame notari juures laenu tagatisele hüpoteegi.

Mis kulud kaasnevad laenulepingu sõlmimisega?

Laenulepingu sõlmimise tasu on alates 100 eurost, kuid sõltub laenusummast ja/või tehtavast muudatusest. Notariaalse lepingu puhul tuleb tasuda ka notaritasu ja riigilõiv. Antud kulud on võimalik laenusummast maha arvutada.
Samuti juhime tähelepanu, et Laenusaaja on kohustatud kindlustama tagatisvara ning esitama kindlustamist tõendavad dokumendid 10 päeva jooksul pärast hüpoteegi seadmise lepingu sõlmimist. Laenusaaja kohustub hoidma tagatisvara kindlustuslepingu kehtivana kuni laenulepingust tulenevate kõikide kohustuste täitmiseni.

Mis on laenu krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr on informatiivne näitaja, mida arvutatakse aastase protsendina ning mis näitab laenu kasutamisest tulenevat kogukulu kliendi jaoks (intress, laenulepingu sõlmimise tasu, muud võimalikud tasud).

Kuidas arvestatakse laenuintressi?

Laenuintressi arvestamisel lähtume tegelikust päevade arvust kalendrikuus ja 360-päevasest aastast.

Kuidas saab ettevõtte alt laenu taotleda?

Ettevõttena võib laenu taotleda ainult käenduse olemasolul. Käendaja saab olla eraisik, kes on ettevõttega otseselt seotud (juhatuse liige). Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu. Laenu taotlemiseks tuleb täita taotlus ja Teiega võetakse peatselt ühendust.

Kas saab laenu võtta, kui kinnisvarale on juba seatud hüpoteek panga kasuks?

See sõltub konkreetsest olukorrast ehk tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest, olemasoleva kohustuse ja hüpoteegi suurusest. Täpsema vastuse saamiseks helistage meie spetsialistidele või saatke päring e-postiga.

Kas laenu saab tagastada ennetähtaegselt ning mida selleks teha?

Jah, laenusaajal on õigus laen ennetähtaegselt kas osaliselt või täielikult tagastada. Selle jaoks tuleb saata vastavasisuline avaldus e-posti teel.

Millised kulud kaasnevad ennetähtaegse lõpetamisega?

Ennetähtaegse tagastamise arvestus teostatakse tagasimaksmise kuupäeva seisuga ning sõltub lepingu tingimustest ja maksedistsipliinist.

Mida teha, kui tekivad raskused laenu tagasimaksmisega?

Tuleb koheselt ühendust võtta meie spetsialistiga, et koos leida lahendus. Näiteks saab vormistada maksepuhkuse, pikendada laenulepingu perioodi, muuta tagasimakse kuupäeva.

Mis on maksepuhkus?

Maksepuhkus on periood, mille jooksul laenusaaja maksab ainult intressi, ilma laenu põhiosata.

Kas saab müüa kinnisvara, kui selle tagatisel on võetud laen?

Jah, saab. Sellisel juhul toimub laenusumma tagastamine kinnisvara realiseerimise arvelt ning tehingu käigus kustutatakse hüpoteek.

Kuidas saab hüpoteeki kustutada?

Hüpoteeki on võimalik kustutada pärast kõikide lepingujärgsete kohustuste täitmist notari ja kinnistusraamatu kaudu või tellides selle teenuse meie käest.

Kas hüpoteeki on võimalik kasutada korduvalt?

Kui te olete laenu osaliselt või täielikult tagasi maksnud, on võimalik võtta uus laen, kasutades olemasolevat hüpoteeki.

Mis on laenude refinantseerimine?

Laenu refinanseerimine on uue laenulepingu sõlmimine laenu saamiseks ja teiste kohustuste osaliseks või täielikuks kustutamiseks. Refinantseerimist kasutatakse sageli kuumaksete vähendamiseks.

Millal võib laenuandja ühepoolselt laenulepingu üles öelda?

Laenuandja võib laenulepingu üles öelda juhul, kui osaliselt või täielikult ei ole makstud kolm järjestikust kuumakset. Ja pärast seda, kui laenuandja on esitanud täiendava, vähemalt 2-nädalase tähtaja võlgnevuse kustutamiseks ning on teavitanud kavatsusest leping üles öelda ning nõuda kogu laenulepingu võlgnevuse tasumist, kui võlgnevus ei ole tasutud antud tähtaaja jooksul.

Refinantseerimislaen

Mis on refinantseerimine?

Refinantseerimine on olemasolevate laenude, liisingu, järelmaksu ja muude võlakohustuste asendamine või ühendamine soodsamate tingimustega laenuks.

Refinantseerimislaen on kinnisvara tagatisel laen kuni 500 000 € eesmärgiga koondada erinevad kohustused, et säästa igakuistelt laenumaksetelt ja lepingute haldustasudelt. Soodsam intress ning pikem laenuperiood võimaldavad teha igas kuus ühe, oluliselt väiksema laenu tagasimakse. See parandab Sinu krediidireitingut, aitab vältida võlgade kuhjumist, säästa erinevatelt haldustasudelt ning hoida kokku oma väärtuslikku aega.

Refinantseerimislaen sobib nii eraisikutele kui ka ettevõtetele.

Kes saab Refinantseerimislaenu taotleda?

Refinantseerimislaenu saavad taotleda nii era- kui juriidilised isikud.
Eraisik peab olema Eesti kodanik või elamisloa omanik, vähemalt 18 aastat vana, ta peab omama põhitöökohta või muud stabiilset sissetulekut.
Ettevõte peab olema Eestis registreeritud ja omama positiivset rahavoogu äritegevusest.

Milline saab olla Refinantseerimislaenu summa ja tagasimaksmise periood?

Väljastame Refinantseerimislaene summas alates 5000 kuni 500 000 eurot, tagasimakseperioodiga alates 6 kuud kuni 15 aastat. Laenuperioodi on võimalik vajadusel pikendada.

Kuidas Refinantseerimislaenu taotleda?

Refinantseerimislaenu taotlemist alusta laenukalkulaatoril – vali soovitud laenusumma ja tagasimaksete periood. Järgmisel sammul täitke enda isiku- ja kontaktandmed ning lisage täiendav info ja vajalikud dokumendid.
Taotlus vaadatakse läbi ja esmane pakkumine saadetakse ühe tööpäeva jooksul. Raha kantakse arvele peale tagatisele hüpoteegiseadmist notari juures.

Kuidas saab Refinantseerimislaenu ettevõttele?

Ettevõte saab laenu taotleda käenduse olemasolul. Käendaja saab olla eraisik, kes on ettevõttega otseselt seotud (juhatuse liige). Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, omama positiivset rahavoogu äritegevusest. Laenutaotlus esitage kodulehel ning meie spetsialist võtab peatselt ühendust.

Milline on Refinantseerimislaenu tagasimaksegraafik?

Refinantseerimislaenu on võimalik tagasi maksta nii annuiteet- kui ka bullet-graafiku alusel, samuti on võimalik kombineeritud maksegraafik.
Annuiteetgraafiku korral makstakse kogu põhisumma ja intressid tagasi laenuperioodi jooksul, bullet-graafiku korral makstakse laenuperioodil vaid intresse ja tähtaja lõpus tagastatakse põhisumma.

Mis on laenu kulukuse määr?

Laenu kulukuse määr on informatiivne näitaja, mis näitab kliendi jaoks laenu tegelikku kogukulu aastas (intressid koos laenulepingu täitmise tasude ja muude võimalike teenustasudega).

Kuidas arvestatakse laenuintress?

Laenuintressi arvestamisel lähtume tegelikust päevade arvust kalendrikuus ja 360-päevasest aastast.

Kas on võimalik laenu ennetähtaegselt tagasi maksta?

Jah, laenusaajal on õigus laen ennetähtaegselt kas osaliselt või täielikult tagastada. Selleks tuleb saata vastav avaldus e-postile info@kreditex.ee.

Mida teha, kui teil on raskusi laenu tagasimaksmisega?

Sel juhul võtke viivitamatult ühendust meie spetsialistiga, et koos leida lahendus. Näiteks saab vormistada maksepuhkuse, pikendada laenulepingu perioodi või muuta tagasimakse kuupäeva.

Kuidas saab ettevõtte alt laenu taotleda?

Ettevõttena võib laenu taotleda ainult käenduse olemasolul. Käendaja saab olla eraisik, kes on ettevõttega otseselt seotud (juhatuse liige). Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu. Laenu taotlemiseks tuleb täita taotlus ja Teiega võetakse peatselt ühendust.

Mis on maksepuhkus?

Maksepuhkus on periood, mille jooksul laenusaaja maksab ainult intressi, ilma laenu põhiosata.

 

Ehituslaen

Mis on Ehituslaen?

Ehituslaen on nii eraisikutele kui ka ettevõtetele suunatud laen kinnisvara remondi, renoveerimise ja arenduse jaoks. Kinnisvara arendajatel ja ettevõtetel on võimalik saada kiiret ja paindlikku pangavälist finantseerimist kinnisvara arendusprojektide elluviimiseks, kuid ka hüpoteeklaenu muudel ärilistel eesmärkidel. Eraisikul on võimalik saada laenu oma kinnisvara remondiks ja ehitamiseks.

Kes võib taotleda Ehituslaenu?

Ehituslaenu võivad taotleda nii era- kui juriidilised isikud. Eraisik peab olema Eesti kodanik või omama elamisluba, vähemalt 18 aastat vana ja tal peab olema põhitöökoht või muu stabiilne sissetulek. Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu eelnevast tegevusest või tuleviku potentsiaalset rahavoogu, näiteks projekti müügist.

Millises summas ja perioodiga väljastatakse Ehituslaene?

Ehituslaenu suurus võib olla alates 10 000 kuni 1 miljonit eurot, tagasimakse perioodiga 6 kuud kuni 5 aastat. Ehituslaenu perioodi on võimalik sõltuvalt projektist ka pikendada.

Kuidas taotleda Ehituslaenu?

Ehituslaenu taotlemiseks on vaja täita Kreditex Ühisraha Portaalis Ehituslaenu taotlus.

Kui suur on Ehituslaenu limiit?

Ehituslaenudel saab laenulimiit olla kuni 1 miljonit eurot.

Millised on Ehituslaenu tagasimaksegraafikud?

Ehituslaenu võib maksta annuiteet-, bullet-, või kombineeritud graafiku järgi. Annuiteetgraafiku alusel makstakse laenu põhiosa kogu perioodi jooksul, bulletgraafiku puhul tasutakse perioodiliselt ainult intressi, põhisumma tasutakse laenu perioodi lõpus.

Millised on Ehituslaenu tagatise tingimused?

Tagatiseks võib olla sama ehitis, mille arendamiseks laenu taotletakse. Samuti võib tagatiseks olla muu kinnisvara Eestis. Laenusumma suurendamiseks võib kasutada muud kinnisvara lisatagatisena. Tagatisele seatakse hüpoteek. Hüpoteeki on sõltuvalt projektist võimalik seada ka järgmisele järjekohale peale panka või muud finantsasutust.

Kuidas arvestatakse laenuintressi?

Laenuintressi arvestamisel lähtume tegelikust päevade arvust kalendrikuus ja 360-päevasest aastast.

Kuidas laenusumma välja makstakse?

Peale Laenulepingu allkirjastamist ja Investorite leidmist, kantakse Laenusumma Laenusaaja pangakontole.

Kas laenu saab kätte sularahas?

Kreditex Ühisraha ei väljasta laene sularahas. Raha kantakse Laenusaaja pangakontole.

Kuidas ja kuhu tasutakse Laenu tagasimakseid?

Laenu tagasimaksed on fikseeritud kuumaksed. Laenusaajal tuleb teostada Laenulepingu graafikujärgne ülekanne oma isiklikult pangakontolt Ühisraha OÜ pangakontole Laenulepingus toodud rekvisiitide alusel. Makserekvisiite saab samuti vaadata oma iseteeninduskeskkonnast.

Kuidas saab ettevõtte alt laenu taotleda?

Ettevõttena võib laenu taotleda ainult käenduse olemasolul. Käendaja saab olla eraisik, kes on ettevõttega otseselt seotud (juhatuse liige). Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu. Laenu taotlemiseks tuleb täita taotlus ja Teiega võetakse peatselt ühendust.

Kas laenutaotlust saab tühistada?

Laenusaaja võib igal ajahetkel enne lepingu jõustumist laenutaotluse tühistada.

Kas laenu saab lõpetada ennetähtaegselt?

Laenusaajal on õigus tagastada Laen osaliselt või täielikult enne maksegraafikus sätestatud tähtaega. Selle jaoks tuleb esitada vastavasisuline avaldus e-posti aadressile info@uhisraha.ee.

Kas Laenusaaja saab muuta oma laenulepingu tingimusi?

Laenusaaja võib Laenulepingu kehtivuse ajal muuta järgmisi tingimusi: ühekordselt tagasimakse kuupäeva, lepingu tähtaega ja samas ka taotleda maksepuhkust perioodiks 30, 60 või 90 päeva. Selle jaoks tuleb esitada vastavasisuline avaldus e-posti aadressile info@uhisraha.ee.

Mis on krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr on informatiivne näitaja, mida arvutatakse aastase protsendina ning mis näitab laenu kasutamisest tulenevat kogukulu kliendi jaoks (intress, laenulepingu sõlmimise tasu, muud võimalikud tasud).

Mis on maksepuhkus?

Maksepuhkus on periood, mille jooksul Laenusaaja maksab ainult intressi, ilma laenu põhiosata.

Investeeringud

Investeeringud väikelaenudesse

Mis on Kreditex Ühisraha Portaal?

Kreditex Ühisraha Portaal on inimeste vahelise investeerimise ja otselaenamise platvorm, mida haldab Ühisraha OÜ. Kreditex Grupp on turul tegutsenud al 2009, on reguleeritud Finantsinspektsiooni poolt ja Ühisraha OÜ omab krediidivahendaja tegevusluba. Kreditex Ühisraha tagatiseta laenude teenus avati 2017. aasta suvel. Kreditex Ühisraha tegeleb pidevalt Portaali edasiarendamisega, muutes nii laenamist kui ka investeerimist kasutajatele arusaadavamaks ja turvalisemaks.

Kui suured on teenustasud?

Portaalil registreerimine, Investori konto avamine, investeeringu teostamine, automaatpakkuja kasutamine ja samuti ka raha Virtuaalkontole sisse ja Virtuaalkontolt välja kandmine on Investoritele tasuta.

Kuidas saada Portaali kasutajaks?

Portaali kasutamiseks tuleb täita registreerimisankeet. Registreerimise viisiks on e-post ja salasõna.
Juriidilist isikut saab Portaali kasutajaks registreerida juriidilise isiku seaduslik esindaja (juhatuse liige) või volitatud esindaja (volikirja alusel). Eraisikul ja juriidilisel isikul peab kasutama erinevat e-posti aadressi, kuna e-posti aadress seotakse konkreetse investeerimiskontoga.

Kasutaja identifitseerimine

Enne Portaali teenuste kasutamist peab Kasutaja (juriidilise isiku puhul tema esindaja) ennast identifitseerima, ehk läbima isiku tuvastamise.
Identifitseerimise protsessi lihtsustamiseks ja kiirendamiseks vajame vaid Teie dokumendi koopiat, see on võimalik üles laadida taotluse esitamisel või saata meile e-postile invest@uhisraha.ee.
Kui investeerimise summa ületab 15 000 € kuus, siis on nõutav ka Teie isiku vahetu (näost-näkku) tuvastamine. Isikusamasust on Teil võimalik tuvastada Veriff abil või meie esinduses Tallinnas, Vambola 6, III korrus.

Kui kiirelt toimub raha laekumine Virtuaalkontole?

See sõltub sellest, kui kiirelt toimub pangaülekanne. Tavaliselt toimub see samal päeval, mõned pangad teostavad pankadevahelisi ülekandeid vaid tööpäeviti. Kohe, kui raha on laekunud Kreditex Ühisraha pangakontole, ilmub see Teie Virtuaalkontole.

Kui kiirelt toimub raha väljakanne virtuaalkontolt?

Kreditex Ühisraha teostab makse samal päeval. Sõltuvalt pankadest võib Virtuaalkontolt raha laekumine Teie pangakontole võtta aega kuni 1 tööpäev.

Kandsin raha valele Virtuaalkontole, mida teha?

Kui juhtus nii, et kandsite raha valele Virtuaalkontole (näiteks soovisite tagastada laenu, kuid kandsite raha investeerimise virtuaalkontole), siis palun võtke meiega kiirelt ühendust numbril 6580580 või saatke e-kiri aadressile invest@uhisraha.ee, et teha avaldus raha õigele kontole üle kandmiseks.

Kes saab investeerida?

Investeerida saab vähemalt 18-aastane teovõimeline füüsiline isik või ka juriidiline isik, keda esindab juhatuse liige või volitatud esindaja (volikirja alusel).

Kuidas investeerimist alustada?

Investeerimise alustamiseks tuleb kõigepealt luua Kreditex Ühisraha Portaalis kasutaja ja registreerida Investoriks, seda saab teha siin.

Mis on Investori Virtuaalkonto?

Registreerimise tulemusena luuakse igale Investorile temaga seotud Virtuaalkonto. Siis, kui konto on loodud ja sellele on üle kantud raha, võib valida Portaalis enda jaoks sobilikud investeeringud. Virtuaalkontole kannab Portaalipidaja ka investeerimistegevuse pealt teenitud tulu.

Millistesse laenudesse saab investeerida?

Investeerida saab Väikelaenudesse ja Kinnisvaralaenudesse. Väikelaenud on üldjuhul kõrgema tootlusega kui Kinnisvaralaenud.

Mida näitab oodatav tulu?

Oodatav tulu näitab, kui suur tuleb teenitud tulu eurodes laenulepingusse investeeritud summalt kogu perioodi jooksul. Selle leidmisel summeeritakse kõik maksegraafiku intressimaksed. Pikaajalised investeeringud on üldjuhul kõrgema tootlusega. Teenitud tulu reinvesteerides kasvab aga kogutulu ja portfelli suurus märkimisväärselt.

Mis on Reiting?

Reiting on Portaalipidaja poolt Laenusaajale määratav näitaja, mis iseloomustab Laenusaaja poolt laenu tagastamise tõenäosust. Reiting arvutatakse maksehäireid kajastavate registrite ja Laenusaaja poolt registreerimisel esitatud andmete põhjal (k.a töökoha, sissetuleku, perekonnaseisu, kinnisvara olemasolu jm andmed). Mida parem on Reiting, seda suurem on tõenäosus, et laenu tagastamine kulgeb häireteta.

Kuidas Portaalist raha välja võtta?

Vabade vahendite olemasolul saab raha Virtuaalkontolt välja võtta, tellides selleks ülekanne kasutaja isiklikule arvelduskontole. Portaalipidaja teostab makse sama tööpäeval. Sõltuvalt pankadest võib raha laekumiseni teie pangakontole aega minna kuni 1 tööpäev.

Kuidas toimub eraisikute ja mitteresidentide investeeringutelt teenitud tulu maksustamine?

Vastavalt Tulumaksuseadusele on Portaali kasutamisel eraisikute ja mitteresidentide poolt teenitud intress tulumaksuga maksustav.
Enne intresside väljamaksmist peab Portaalipidaja (füüsilisest isikust või mitteresidendi nimel) teenitud intressilt tulumaksu kinni, tasub maksud Maksu- ja Tolliametile ning teostab neto-intressi väljamakse Investori Virtuaalkontole.

Mida teeb Kreditex Ühisraha Portaal selleks, et laene tagastataks korrektselt?

Portaali jõuavad ainult need investeerimisvõimalused, millele on juba eelnevalt tehtud range ning põhjalik taustauuring. Kliendid, kes taustakontrolli käigus saavad negatiivse reitingu, saavad negatiivse vastuse ning investoriteni ei jõua.

Klientide taustakontrolli teostatakse registrites kajastatavate andmete põhjal ning samuti võetakse arvesse laenaja varasem maksekäitumine, maksevõime, töökoht ja sissetuleku allikas, perekonnaseis, kinnisvara olemasolu jm andmed. Seejärel määratakse Reiting. Mida kõrgem on Reiting, seda suurem on tõenäosus, et laenu tagastamine kulgeb häireteta.

Mis juhtub siis, kui Laenusaaja ei maksa laenu tagasi?

Juhul kui Laenusaaja ei täida oma kohustusi, siis asutakse temaga tegelema. Portaalipidaja võtab Laenusaajaga ühendust telefoni teel, et selgitada välja laenumakse viibimise põhjus. Samuti saadetakse talle automaatsed meeldetuletused iga võlgnetava kuumakse kohta. Enne laenulepingu ülesütlemist (umbes 80. viivituse päeval) saadetakse laenulepingu ülesütlemise hoiatus, mis annab võlgnikule viimase võimaluse kahe nädala jooksul oma võlgnevus ära tasuda. Kui Laenusaaja ei täida oma kohustusi täiendava aja jooksul, siis öeldakse laenuleping üles. Kuna iga olukord on individuaalne, siis vahel ootab Portaalipidaja ka kauem, et anda võlgnikule võimalus olukord lahendada ja Investoritele intressi teenida.

Milline on Väikelaenude tootlus?

Väikelaenude tootlus on üldjuhul kuni 15%. Kuna Väikelaenud väljastatakse annuiteetgraafikuga ehk põhiosa tagastusega, siis sellest sõltuvalt erineb ka tootluse arvestus nn bulletgraafiku omast, sest Investorile tagastatakse igakuiselt ka investeeringu põhiosa. Pikaajalised investeeringud on üldjuhul kõrgema tootlusega. Teenitud tulu reinvesteerides kasvab aga kogutulu ja portfelli suurus märkimisväärselt.

Kas Väikelaenudesse investeeritud raha on kaitstud?

Investeeringud Väikelaenudesse on kaitstud Reservfondiga. Kreditex Ühisraha Portaal pakub Väikelaenude riskide vähendamiseks tagasiostugarantiid, mille abil ostetakse Väikelaenu põhisumma tagasi juhul, kui Laenusaajaga leping üles öeldakse.

Mis on Tagasiostugarantii ja Reservfond?

Tagasiostugarantiiga on kaetud kõik Väikelaenudesse tehtud investeeringud 100% ulatuses. Reservfondist tehakse Investorile väljamakse peale Laenusaajaga laenulepingu ülesütlemist ning seejärel investeeringu leping Investori jaoks lõppeb.

Kuidas leida ja valida Väikelaene?

Väikelaenudega seotuid projekte on võimalik Portaalis leida, vajutades menüüs lingile „Investeeringud“ ja sealt edasi „Investeeringud Väikelaenudesse“. Investeerimiseks avatud Väikelaenud on toodud võimalike investeeringute tabelis. Iga investeeringu kohta on toodud Reiting (kajastab investeeringu tagasimakse tõenäosust), periood, saadav intress, investeeringu staatus, oodatav tulu ja kestvus (kui kaua on laenu taotlus investeerimiseks veel avatud). Sisestades sobiliku summa investeeringu lahtrisse, võib näha, kui suur on antud investeeringu oodatav tulu eurodes.

Kuidas toimub investeering Väikelaenu?

Kui olete tutvunud investeeringu tingimustega ja need Teile sobivad, võib investeeringu teostada, vajutades nupule „Investeeri“. Seejärel tuleb tehing iseteeninduse keskkonnas kinnitada ja sõlmitud investeerimisleping saadetakse Investorile e-posti teel. Pärast lepingu sõlmimist broneeritakse vastav summa Investori Virtuaalkontol.

Mitu investeeringut saab mul samaaegselt olla?

Investeeringute arv ei ole piiratud. Investoril võib olla samal ajal nii mitu investeeringut kui ta soovib.

Milline on minimaalne investeering Väikelaenudesse?

Minimaalne investeeringu suurus tagatiseta laenudesse on 20 €. Suuremaid investeeringuid saab teha 10 € sammuga (20, 30 jne).

Kui tihti toimuvad Väikelaenude investeeringute väljamaksed?

Väikelaenude investeeringute väljamaksed toimuvad vastavalt tagasimaksegraafikule üks kord kuus, siis kui Laenusaaja on teostanud graafikujärgse tagasimakse vastavalt Laenulepingule. Investori Virtuaalkontole laekub raha koheselt, kui Kreditex Ühisraha Portaal on selle saanud Laenusaaja käest.

Investeerimine kinnisvaralaenudesse

Mis on Kreditex Ühisraha Portaal?

Kreditex Ühisraha Portaal on inimeste vahelise investeerimise ja otselaenamise platvorm, mida haldab Ühisraha OÜ. Kreditex Grupp on turul tegutsenud al 2009, on reguleeritud Finantsinspektsiooni poolt ja Ühisraha OÜ omab krediidivahendaja tegevusluba. Kreditex Ühisraha tagatiseta laenude teenus avati 2017. aasta suvel. Kreditex Ühisraha tegeleb pidevalt Portaali edasiarendamisega, muutes nii laenamist kui ka investeerimist kasutajatele arusaadavamaks ja turvalisemaks.

Kui suured on teenustasud?

Portaalil registreerimine, Investori konto avamine, investeeringu teostamine, automaatpakkuja kasutamine ja samuti ka raha Virtuaalkontole sisse ja Virtuaalkontolt välja kandmine on Investoritele tasuta.

Kuidas saada Portaali kasutajaks?

Portaali kasutamiseks tuleb täita registreerimisankeet. Registreerimise viisiks on e-post ja salasõna.
Juriidilist isikut saab Portaali kasutajaks registreerida juriidilise isiku seaduslik esindaja (juhatuse liige) või volitatud esindaja (volikirja alusel). Eraisikul ja juriidilisel isikul peab kasutama erinevat e-posti aadressi, kuna e-posti aadress seotakse konkreetse investeerimiskontoga.

Kasutaja identifitseerimine

Enne Portaali teenuste kasutamist peab Kasutaja (juriidilise isiku puhul tema esindaja) ennast identifitseerima, ehk läbima isiku tuvastamise
Identifitseerimise protsessi lihtsustamiseks ja kiirendamiseks vajame vaid Teie dokumendi koopiat, see on võimalik üles laadida taotluse esitamisel või saata meile e-postile invest@uhisraha.ee
Kui investeerimise summa ületab 15 000 € kuus, siis on nõutav ka Teie isiku vahetu (näost-näkku) tuvastamine. Isikusamasust on Teil võimalik tuvastada Veriff abil või meie esindustes Tallinnas, Vambola 6, III korrus.

Kui kiirelt toimub raha laekumine Virtuaalkontole?

See sõltub sellest, kui kiirelt toimub pangaülekanne. Tavaliselt toimub see samal päeval, mõned pangad teostavad pankadevahelisi ülekandeid vaid tööpäeviti. Kohe, kui raha on laekunud Kreditex Ühisraha pangakontole, ilmub see Teie Virtuaalkontole.

Kui kiirelt toimub raha väljakanne virtuaalkontolt?

Kreditex Ühisraha teostab makse samal päeval. Sõltuvalt pankadest võib Virtuaalkontolt raha laekumine Teie pangakontole võtta aega kuni 1 tööpäev.

Kandsin raha valele Virtuaalkontole, mida teha?

Kui juhtus nii, et kandsite raha valele Virtuaalkontole (näiteks soovisite tagastada laenu, kuid kandsite raha investeerimise virtuaalkontole), siis palun võtke meiega kiirelt ühendust numbril 6580580 või saatke e-kiri aadressile invest@uhisraha.ee, et teha avaldus raha õigele kontole üle kandmiseks.

Kes saab investeerida?

Investeerida saab vähemalt 18-aastane teovõimeline füüsiline isik või ka juriidiline isik, keda esindab juhatuse liige või volitatud esindaja (volikirja alusel).

Kuidas investeerimist alustada?

Investeerimise alustamiseks tuleb kõigepealt luua Kreditex Ühisraha Portaalis kasutaja ja registreerida Investoriks.

Mis on Investori Virtuaalkonto?

Registreerimise tulemusena luuakse igale Investorile temaga seotud Virtuaalkonto. Siis, kui konto on loodud ja sellele on üle kantud raha, võib valida Portaalis enda jaoks sobilikud investeeringud. Virtuaalkontole kannab Portaalipidaja ka investeerimistegevuse pealt teenitud tulu.

Millistesse laenudesse saab investeerida?

Investeerida saab Väikelaenudesse ja Kinnisvaralaenudesse. Väikelaenud on üldjuhul kõrgema tootlusega kui Kinnisvaralaenud.

Mida näitab oodatav tulu?

Oodatav tulu näitab, kui suur tuleb teenitud tulu eurodes laenulepingusse investeeritud summalt kogu perioodi jooksul. Selle leidmisel summeeritakse kõik maksegraafiku intressimaksed. Pikaajalised investeeringud on üldjuhul kõrgema tootlusega. Teenitud tulu reinvesteerides kasvab aga kogutulu ja portfelli suurus märkimisväärselt.

Mis on Reiting?

Reiting on Portaalipidaja poolt Laenusaajale määratav näitaja, mis iseloomustab Laenusaaja poolt laenu tagastamise tõenäosust. Reiting arvutatakse maksehäireid kajastavate registrite ja Laenusaaja poolt registreerimisel esitatud andmete põhjal (k.a töökoha, sissetuleku, perekonnaseisu, kinnisvara olemasolu jm andmed). Mida parem on Reiting, seda suurem on tõenäosus, et laenu tagastamine kulgeb häireteta.

Kuidas Portaalist raha välja võtta?

Vabade vahendite olemasolul saab raha Virtuaalkontolt välja võtta, tellides selleks ülekanne kasutaja isiklikule arvelduskontole. Portaalipidaja teostab makse sama tööpäeval. Sõltuvalt pankadest võib raha laekumiseni teie pangakontole aega minna kuni 1 tööpäev.

Kuidas toimub eraisikute ja mitteresidentide investeeringutelt teenitud tulu maksustamine?

Vastavalt Tulumaksuseadusele on Portaali kasutamisel eraisikute ja mitteresidentide poolt teenitud intress tulumaksuga maksustav.
Enne intresside väljamaksmist peab Portaalipidaja (füüsilisest isikust või mitteresidendi nimel) teenitud intressilt tulumaksu kinni, tasub maksud Maksu- ja Tolliametile ning teostab neto-intressi väljamakse Investori Virtuaalkontole.

Mida teeb Kreditex Ühisraha Portaal selleks, et laene tagastataks korrektselt?

Portaali jõuavad ainult need investeerimisvõimalused, millele on juba eelnevalt tehtud range ning põhjalik taustauuring. Kliendid, kes taustakontrolli käigus saavad negatiivse reitingu, saavad negatiivse vastuse ning investoriteni ei jõua.
Klientide tausta kontrolli teostatakse registrites kajastatavate andmete põhjal ning samuti võetakse arvesse laenaja varasem maksekäitumine, maksevõime, töökoht ja sissetuleku allikas, perekonnaseis, kinnisvara olemasolu jm andmed. Seejärel määratakse Reiting. Mida kõrgem on Reiting, seda suurem on tõenäosus, et laenu tagastamine kulgeb häireteta.

Mis juhtub siis, kui Laenusaaja ei maksa laenu tagasi?

Juhul kui Laenusaaja ei täida oma kohustusi, siis asutakse temaga tegelema. Portaalipidaja võtab Laenusaajaga ühendust telefoni teel, et selgitada välja laenumakse viibimise põhjus. Samuti saadetakse talle automaatsed meeldetuletused iga võlgnetava kuumakse kohta. Enne laenulepingu ülesütlemist (umbes 80. viivituse päeval) saadetakse laenulepingu ülesütlemise hoiatus, mis annab võlgnikule viimase võimaluse kahe nädala jooksul oma võlgnevus ära tasuda. Kui Laenusaaja ei täida oma kohustusi täiendava aja jooksul, siis öeldakse laenuleping üles. Kuna iga olukord on individuaalne, siis vahel ootab Portaalipidaja ka kauem, et anda võlgnikule võimalus olukord lahendada ja Investoritele intressi teenida.

Milline on Kinnisvaralaenude tootlus?

Kinnisvaralaenud on kaitstud kinnisvaratagatisele seatud hüpoteekidega ja nende tootlus on tavaliselt 8-12%.

Kas Kinnisvaralaenudesse investeeritud raha on kaitstud?

Portaali jõuavad ainult need investeerimisvõimalused, millele on juba eelnevalt tehtud range ning põhjalik taustakontroll. Portaalis avalikustatakse ainult selekteerimise läbinud projektid. Kõik Kinnisvaralaenud on tagatud notariaalselt vormistatud hüpoteegiga, mida kasutatakse Laenusaaja maksevõimetuse tekkimisel, et Investorite raha tagasi saada. Investorite raha ja huvide kaitseks hüpoteegid seatakse sõltumatu Tagatisagendi kasuks.

Mis on Tagatisagent?

Tagatisagent on sõltumatu äriühing, mille peamine tegevus on tagatiste hoidmine vastavate tagatud lepingute alusel. Tagatisagent hoiab seoses tagatud laenuga antud tagatist Investorite huvides ning teeb vastavate tagatistega seonduvaid toiminguid ja tehinguid.

Kuidas leida ja valida sobiv investeerimisprojekt?

Kinnisvaralaenudega seotud projekte on võimalik Portaalis leida, vajutades menüüs lingile „Investeeringud“ ja sealt edasi „Investeeringud Kinnisvaralaenudesse“. Täielik projekti info on nähtav ainult iseteeninduse keskkonnas.

Kuidas toimub investeering Kinnisvaralaenu?

Kui investeerimisotsus on vastu võetud, saab soovitud investeeringu summa sisestada selleks ettenähtud lahtrisse ja vajutada nupule „Investeeri“. Seejärel tuleb kinnitada tehing investeerimislepingu sõlmimisega. Pärast lepingu sõlmimist broneeritakse vastav summa Investori Virtuaalkontol.

Mitu investeeringut saab mul samaaegselt olla?

Investeeringute arv ei ole piiratud. Investoril võib olla samal ajal nii mitu investeeringut kui ta soovib. Riskide hajutamiseks on soovitatav jagada oma investeeringud erinevate projektide vahel.

Milline on minimaalne investeering Kinnisvaralaenudesse?

Minimaalne investeeringu suurus Kinnisvaralaenudesse on 100 €. Suuremaid investeeringuid saab teha 100 € sammuga (100, 200, 300 jne).

Kui tihti toimuvad Kinnisvaralaenude investeeringute väljamaksed?

Investeeringute väljamaksed toimuvad vastavalt tagasimaksegraafikule, siis kui Laenusaaja on teostanud graafikujärgse tagasimakse vastavalt Laenulepingule. Investori Virtuaalkontole laekub raha koheselt, kui Kreditex Ühisraha Portaal on selle saanud Laenusaaja käest.

Mis juhtub siis, kui investeerimisprojekti jaoks ei saada kokku vajalikku summat?

Kui investeerimisprojekti jaoks vajalikku summat ei suudeta kokku saada, tagastatakse Investorite raha nende Virtuaalkontodele ja selle kohta saadetakse Investorile teavitus e-posti teel.