AB Kreditex AS tegevjuhi Sofia Kirsimaa sõnul on ettevõte tegelikult pakkunud oma klientidele sarnaselt pankadele maksepuhkusi juba alates märtsikuust. „Kuna juuni lõpuni kehtima pidanud Eesti Pangaliidu ühiste maksepuhkuse andmise reeglite jõusolekut pikendati nüüd 30. septembrini, siis tundus selguse mõttes lihtsam pankade algatusega ka ametlikult liituda,” märkis Kirsimaa.

Tema kinnitusel pakub Kreditex ühise korra järgi maksepuhkust nii era- kui äriklientidele ning Kreditex on alates eriolukorra väljakuulutamisest märtsikuus kuni tänaseni andnud maksepuhkust ligi 8 protsendile klientidest.

Eesti Pangaliidu Maksepuhkuste Korraga on olnud võimalik ühineda kõigil krediidiandjatel, kelle majandustegevuseks on krediidi väljastamine. Maksepuhkuste kord reguleerib laenu põhiosa maksete peatamist maksegraafiku muutmise kaudu. Kliendi taotluse alusel pikendatakse ka laenu tagasi maksmise tähtaega maksepuhkuse pikkuse võrra.

Maksepuhkust saab taotleda nii ettevõtete laenude, eluasemelaenude kui ka tarbimisfinantseerimise lepingute puhul. Maksepuhkuse pikkus on eluasemelaenude puhul kuni 12 kuud, tarbimislaenude puhul kuni 6 kuud. Ettevõtted või ettevõtete grupid, kellel on ühe krediidiandja juures krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni 6 kuuks.

Eriolukorraga kaasnenud maksepuhkuse andmise ühtne kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 12. märtsi ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda hiljemalt 29. septembril. Ühiste reeglite alusel saavad maksepuhkust taotleda kliendid, kellel polnud probleeme laenu tasumisega enne maksepuhkuste korra kohaldamist. Maksepuhkuse saamiseks tuleb pöörduda oma krediidiandja poole ning soovitatavalt enne võlgnevuste tekkimist, et leida võimalikult kiiresti lahendus probleemide ennetamiseks.

Kreditex on 10-aastase kasumliku tegevusajalooga finantsettevõte, millel on Eesti suurim pangaväliste toodete valik, kuhu kuuluvad kinnisvaralaenud, autoliising ja autolaenud, tagatiseta laenud ning krediidivahendaja tegevusloaga ühisrahastusportaal Kreditex Ühisraha.

Lisainfo:

Sofia Kirsimaa
AB Kreditex AS tegevjuht
+372 6 270 270
sofia.kirsimaa@kreditex.ee
www.kreditex.ee