Investeerimisettevõtte tõsiseltvõetavuse tagamiseks peaks kontrollima, kas see vastab tervele reale kriteeriumitele, mis raha paigutamise sinna turvaliseks muudavad. Seletame need siinkohal lahti.

 

Millisel kapitalil ettevõte põhineb ja kas see on registreeritud Eestis?

Internet ja digiplatvormid on teinud investeerimise väga mugavaks. Probleemide tekkides võib aga selliste platvormidega asjaajamine muutuda keeruliseks, kui platvormi esindajad kusagil välismaal resideeruvad.

Seega on alati turvalisem panustada ettevõtetesse, mis on registreeritud Eestis.

Lisaks on kasulik kontrollida, kas ka ettevõtte omanikud ja kapital, millel see põhineb, oleks pärit Eestist. See annab omakorda kindluse, et tegemist on inimestega, kes asja eest kindlasti ka vastutavad.

 

Kas platvormil on olemas litsents?

Kuigi näiteks ühisrahasusplatvormidel pole litsentsi omamine kohustuslik, aitab selle olemasolu tagada, et firma on riigi kontrolli all. Eriti hea on FI tüüpi litsentsi olemasolu, mis tähendab, et tegemist on finantsinspektsiooni poolt litsentseeritud krediidivahendajaga.

Tegevusloa olemasolu on alati võimalik kontrollida inspektsiooni kodulehel.

 

Kui palju on ettevõttel kliente ja kui pikalt on ta tegutsenud?

Klientide arv pole paraku küll päris lollikindel kriteerium, mille alusel olukorda hinnata, kuid muude hindamiskriteeriumide kõrval on sellel siiski oma kindel väärtus. Kui suur hulk inimesi mõnd asutust usaldab, siis tõenäolisemalt on tegemist turvalise tegijaga.

Ka ettevõtte tegutsemispikkus annab aimu, kui usaldusväärse partner on. Siinkohal tuleb muidugi arvesse võtta, et väga paljud innovatiivsed lahendused on turule tulnud viimastel aastatel tehnoloogia- ja start-up-valdkonna plahvatusliku arengu tagajärjel ja pakuvad tänu sellele võimalusi, mida varasemalt lihtsalt ei eksisteerinud.

 

Kui suured on teenustasud ja millised on garantiid?

Üldjuhul tõsiseltvõetavad investeerimisettevõtted teenustasu ei võta, seda ei aktsiate ega ka näiteks krüptoraha vahendamisel.

Garantiide olemasolu on aga väga oluline.Ühest küljest puudutab see investorile antud garantiisid, mille kaudu tagatakse, et isegi kui investeeringu saajal peaksid tekkima oma kohustuste täitmisel raskused, investor siiski oma panusest ilma ei jää. Samuti on oluline veenduda, et vahendaja kontrolliks investeeringu saaja tausta ja tema maksevõimelisust ning see oleks tagatud hüpoteegiga.

 

Kui kättesaadavad on investorile ettevõtte töötajad ja kas ettevõtte esindust on võimalik ka füüsiliselt külastada?

Kui tegemist on vaid veebis oleva platvormiga, võib probleemide tekkides olla väga keeruline ettevõtte töötajatega kontakti saada. Mõnikord pole platvormil isegi telefoninumbrit ja nii on firma esindajatel väga lihtne lihtsalt õhku haihtuda.

Kuid ka telefoni teel pikalt löögile pääsemiseks ootamine või ebaregulaarne meilivahetus ei ole midagi, mis firma vastu usaldust tekitavad.

***

Investeerimiseks on kodumaine ja turvaline ühisrahastusplatvormide valdkonna turuliider Kreditex Ühisraha, kes kõikidele nendele kriteeriumitele ka vastab.

Kreditex Ühisraha on registreeritud Eestis ja põhineb Eesti kapitalil. √

Investeerimisplatvormile on oma investeeringud usaldanud üle 2000 investori, tegutsenud on see juba enam kui kümme aastat ja kuue aasta eest omistati platvormile ka finantsinspektsiooni spetsiaalne litsents. √

Teenustasusid Kreditex Ühisraha ei võta ja investeeringud on sajaprotsendiliselt turvalised – kinnisvaralaenud on tagatud hüpoteegiga ja väikelaenudesse investeerimisel pakutakse samuti täielikku tagasiostugarantiid. √

Kreditex Ühisraha portaali jõuavad ainult need investeerimisvõimalused, millele on juba eelnevalt tehtud range ning põhjalik taustakontroll. √

Meie esindus asub Tallinnas Vambola tänav 6, kus kõikidele küsimustele saab vastuse. Ühendust saab võtta ka nii veebis invest@uhisraha.ee kui telefonil +372 6 580 580. Rohkem infot www.kreditex.ee

Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvuge finantsteenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige meie spetsialistidega.