Lisaks investeerimisele väike- ja kinnisvaralaenudesse, saab investor Kreditex Ühisraha portaalis oma portfelli suurendada ka järelturul.

Järelturg on koht, kus investorid saavad enda olemasolevad investeeringud vajadusel nii-öelda “müüki panna”. Laenudesse investeerides tuleb arvestada sellega, et investeeringute summad saad sa kätte alles siis, kui projekti tähtaeg on läbi saanud (tavaliselt üks aasta, kuid mõni võib olla isegi viis aastat).

Ehk järelturult saavadki sisuliselt investorid soetada endale teiste investorite laenude osakuid. Sageli on järelturul saadaval olevad pakkumised ka oluliselt kõrgema intressiga. Kreditex Ühisraha juhi Jekaterina Rozenštrauchi sõnul on keskmine saadav tulu järelturul 15 kuni isegi 21 protsenti, mistõttu ka paljud aktiivsed pakkumised koheselt ära ostetakse.

Rozenštrauch selgitab, et järelturg pakub võimalust, kus investor saab oma laenu müüki panna endale sobivate tingimustega. “Näiteks kui on kiiresti vaja raha kätte saada, saab alati odavama hinnaga laenu järelturule panna. Samuti võib selle ka juurdehindlusega müüki panna”.

Suurema osa järelturul pakutavast moodustavadki investeeringud väikelaenudesse, ent Rozenštrauchi sõnul on vahel harva müüki pandud ka mõni kinnisvaralaen. Ka järelturul pakutavate laenude osakute juures saab investor enne otsustamist tutvuda kogu projekti infoga, ehk näha aega investeeringu lõpuni, põhiosa jääki, hinda, oodatavat tulu ja reitingut.

 

Vaata järele, millised pakkumised on hetkel järelturul saadaval.