Olid ajal, mil Tallinnas ulatusid korterite ruutmeetrihinnad 4000 € kanti ainult kesklinnas või trendipiirkondades nagu Kalamaja. Nüüdsel ajal pole enam vahet, kas uusarendus asub Laagris või Lasnamäel – ulmeliselt kõrged on korterite hinnad nii ehk naa.

Aga raha tempokas odavnemine ja hea majanduslik olukord on pannud kinnisvaraturu sellegipoolest kihama ning veidi paremas seisus on hoopis need, kes sihivad soodsama klassi kortereid.

Paneelikates on suurem valik

Kinnisvaraportaale lapates on valikus uutest korteritest rohkem neid, mis asuvad 60ndatel või 70ndatel ehitatud elamutes. See on ka loogiline, sest need on kodud, kust kallima korteri ostjad nüüd välja hakkavad kolima. Näiteks tehakse rahaks vanematelt või vanavanematelt päranduseks saadud korter, et soetada endale midagi suuremat ning uuemat. Või ostetakse üksi elavatele vanematele uuemad ja väiksemad pinnad, et müüa neile suureks jäänud kolme- ja neljatoalised korterid lastega peredele.

Mida suurem pakkumine, seda paremas seisus on ostja, sest müügikuulutusega silma jäämiseks tuleb pakkuda atraktiivset hinda. Nii polegi mingi ime, kui võrreldes uusarendustega võib peale sattuda isegi ligi kaks korda odavamale ruutmeetrihinnale.

Hind sõltub seisukorrast

Palju sõltub korteri seisukorrast. Värskelt remontimata, kuid täiesti elatava korteri saab veidi soodsama hinnaga. Kui vähegi oskusi ja aega on, tasub võimalus ära kasutada ning laed ja seinad ise värvida. Ehitusfirma palkamisele lootma jääda ei tasuks, sest ka neil on käed-jalad tööd täis ning tunnitasud väga kõrged. Muidugi oleks mugavam ja mõnusam sisse kolida värskelt remonditud koju, kuid siis tuleb arvestada, et korteri müügieelne ülesvuntsimine kajastub ka hinnalipikul.

Mõnikord kardetakse, et buumiajal ostetud korterite väärtus kukub kohe kolinal alla. Seda, kuidas paneelmajade korterite hinnad hakkavad peagi langema ja majad ise muutuvad varisemisohtlikuks, räägiti juba üle 10 aasta tagasi. Mitte midagi sellist aga juhtunud pole. Majad on püsti, neid üha renoveeritakse ja tehakse soojakindlamaks. See tähendab, et neis majades saab elada veel pikalt ning ka kommunaalkulud jäävad mõistuse piiresse.

Ootama jääda ei maksa

Kinnisvaraeksperdid kinnitavad, et hindade langemist ootama jääda ei maksa, sest seda lihtsalt ei tule. Seniks kuni kasvab keskmine palk, jäävad kasvama ka kinnisvara hinnad. Seepärast võib julgelt soetada ka vanemas majas asuvat kinnisvara, kartmata, et see hiljem halvaks otsuseks kujuneb.

Kuni 12.detsembrini pakume Kodulaenu ilma lepingutasuta.

Tutvu tingimustega, kasuta võimalust ja esita taotlus siin